вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie zabezpieczone sztachety drewniane w mgnieniu oka się destruują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna wypada zacząć od dokładnego i sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego uzależniony jest efekt końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do ochrony i ozdoby płotów z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanosić następne preparaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, ale nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów rodzaj płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji w związku z tym dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий